Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel viziton sot Tiranën.

Ai u prit paraditen e sotme me një ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama.

Ceremonia u mbajt në bulevardin “Dëshmorët e Kombit pranë Kryeministrisë

Në orën 10.30, takimi kokë më kokë dhe takimi i dy delegacioneve

Në orën 11.15, konferenca për shtyp.

Artikulli paraprakKURTI: KOSOVA ËSHTË NË RREGULL, PËR T’I NORMALIZUAR MARRËDHËNIET DUHET TË NDRYSHOJË SERBIA
Artikulli tjetërSTAR TREND – 19.05.2022