Një foshnje e porsalindur në Indi që është braktisur nga prindërit, është gjetur së fundmi nga autoritetet i gjallë pranë një tufe këlyshësh.

Vajza, është gjetur e zhveshur dhe ende me kordonin e kërthizës e u gjend e rrethuar nga qentë e vegjël.

“Në orën 11 paradite, pamë se ishte një vajzë e porsalindur që qante dhe shtrihej përkrah këlyshëve në fshatin tonë. Ne u panikuam dhe informuam departamentin e shëndetësisë përpara se vogëlushja të dërgohej në spital për kontroll të mëtejshëm,” tha përfaqësuesi lokal Munnalal.

“Është ndoshta ngrohtësia nga këlyshët dhe vetë nëna e tyre që e kishin mbajtur gjallë këtë të porsalindur,” thanë ata.

Një tjetër vendas, i cili dëshironte të mbetej anonim tha se ishte fat i madh që vajza i kishte mbijetuar natës, duke vënë në dukje se qentë endacakë mund të jenë jashtëzakonisht të egër.

Artikulli paraprakFILMI SHQIPTAR NË GARË PËR “OSCAR”, REAGON DUA LIPA
Artikulli tjetër5 ARSYE PSE ËSHTË MIRË TË HANI SA MË SHPESH LAKËR TURSHI