Vendi do të ndikohet nga vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi me aktivitet kryesor në zonën veri-perendimore. Në bregdet reshjet do të jenë më të izoluara.

Sipas Meteolab temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 15-18 gjate ditës 27 °C ne veri deri në 32°C në zonat e ulëta.

Era do të jete me drejtim Veri-perendim me shpjetësi 8-10 m/sek dhe dallgëzim 2-3 balle në det të hapur .

Artikulli paraprak“NUK KA ASNJË JUSTIFIKIM PËR SJELLJEN E MOSKËS”, ANGELA MERKEL: U PËRPOQA TË PARANDALOJA LUFTËN NDËRSA ISHA NË PUSHTET
Artikulli tjetërZBARDHET DËSHMIA E PARË E NOIZYT PAS SHPËRTHIMIT ME TRITOL, JA ÇFARË IU THA POLICËVE REPERI