Me dhjetra antare historik të  kësaj force politike, eksponentë të sotëm, të rinj të PS bashkë me kupolën drejtuese marrin ojesë në festën që po zhvillohet në qendër të qytetit.

I pranishëm delegati i PS në Shkodër dhe njëkohësh ministri i jashtëm Ditmir Bushati bashkë me deputetin e PS Luan Harusha dhe prefektin e qarkut Shkodër Çesk Millja.

Kjo festë shërben edhe për një takim brezash dhe ndarje eksperiencash aq më tepër kur pas afro një viti do kemi zgjedhjet lokalr për bashkinë Shkodër ku PS synon të shpallet fituese për herë të parë në këtë qytet.

Artikulli paraprakSHKAKTOI TRAGJEDINË E ORTANTOS, JASHTE FUNKSIONIT ANIJA ITALIANE ‘SIBILA’
Artikulli tjetërAKSIDENTI I MERR JETEN SHQIPTARES