SIPAS SELISË ROZË U DESH SHOQËRIA CIVILE QË PD TË REAGONTE. Pas deklarates se dites se enjte nga Partia Demokratike ku sqarohej se ne 24 ore do largoheshin flamujt nga rruget e qytetit dhe te gjitha mjediset publike, 24 ore me pas Shkodra gjendet akoma e mbushur me vargje flamujsh te vendosur jo vetem ne pedonalet por edhe ne zonen muzeale te Gjuahdolit ku normalisht nuk duhet te ishin vendosur fare.

Diten premte Partia Demokratike dhe shtabi i zonjes Ademi larguan pak vargje me flamuj ne qytet sa per te dhene nje imazh mediatik dhe mashtruar qytetaret. Edhe njehere PD dhe stafi i kandidates Voltana Ademi treguan mungesen e deshires per te bashkepunuar ne te mire te qytetit. Nga ana jone si Parti Socialiste u larguan shume prej flamujve por duke pare tendencen e kundersharit politik qe te tallet me opinionin publik dhe PS-ne, e stopuam kete proces deri ne oret e darkes kur ne do realizojne heqjen e te gjitha vargjeve me flamuj e ku gjithashtu kujdesemi qe mos shkaktojme veshtiresi apo bllokime qarkullimi rrugor. U desh nderhyrja e shoqerise civile qe PD te reagonte megjithese ne menyre te vaket e mashtruese dhe Pd-se nuk i mjaftuan thirrjet tona te herepashershme dhe as te kandidates znj.Keti bazhdari te realizuara disa here edhe ne debatet publike te realizuara deri me sot. Urojme qe deri ne diten e htune edhe Partia Demokratike te reagoje seriozisht ne ne mire te imazhit te qytetit sidomos ne kete periudhe qe perkon edhe me sezonin Turistik.

Artikulli paraprakPRODHOHET PASAPORTA PËR REFUGJATËT
Artikulli tjetërINCIDENT NE FUSHATE, PS DENONCON PRESIONIN NDAJ GRUPIT TE PUNËS