Kryeministri Edi Rama është treguar i ashpër me opozitën, duke shigjetuar kështu debatet në PD. Ai tha se i bazohet fakteve dhe jo llafeve.

Unë jam një njeri që i respektoj njerëzit dhe faktet. S’merrem me llafe dhe thashetheme. Gjyqet e shtrigave i bëni ju. S’ka asnjë problem, ndaj jemi viktimë të gjyqit më të madh të shtrigave që ju ka ndodhur pas vitit 90. Po ju ndodh ajo që keni merituar Prisni, prisni se s’keni mbaruar akoma. Deri në fund e meritoni, dhe do e meritoni.”, tha Rama.

Artikulli paraprakRAMA TREGON PROPOZIMIN E RI TË QEVERISË: ATA QË MARRIN RROGË DERI NË 50 MIJË LEKË…
Artikulli tjetërNOKA DEBAT ME KRYETAREN E KUVENDIT: JE KUKULL APO DREJTUESE SEANCE?