Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot kryebashkiakët në Pallatin e Kongresit. Burime bëjnë me dije se mbledhja realizohet në kuadër të përgatitjes dhe mirëmenaxhimit të sezonit veror.

Në këtë takim një fokus të veçantë pritet ta ketë dhe përcaktimi i objektivave për zgjedhjet e ardhshme vendore. Takimi do të nisë në orën 10:00, ndërsa pritet të zgjasë deri rreth orës 15:00.

Gjithashtu do të bëhet një pasqyrim i Raportit të Performancës Financiare të Qeverisjes Vendore për vitin 2021.

Artikulli paraprakMODDY’S PËR EKONOMINË SHQIPTARE: E QËNDRUESHME, POR RRITJA DO NGADALËSOHET PËR SHKAK TË LUFTËS
Artikulli tjetërSTAR TREND – GËRSHETAT TENDENCA E VERËS, ME DANIELA PRRONI