Kryeministri Edi Rama ndodhet në stadiumin ‘Air Albania’ ku ka marrë dozën e tretë të vaksinës COVID.

Teksa dy dozat e para që Rama ka injektuar kanë qenë Pfizer, për dozën e tretë Rama i kërkoi dy operatorëve që të zgjedhin rastësisht dy flakon dhe më pas një punonjës shëndetësorë zgjodhi dozën që iu injektua.

Artikulli paraprak“DO T’JU PRESË MINISTRJA, MOS RRINI NË SHI!”, RAMA TAKOHET ME TETRAPLEGJIKËT QË PROTESTOJNË JASHTË KUVENDIT
Artikulli tjetërRAMA DEBAT ME GAZETARIN: VAKSINOHU SE NUK DO TË HYSH MË NË KONFERENCA SHTYPI, E TURPSHME TË LUASH ME JETËN E NJERËZVE