Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Jashtëm britanik, James Cleverly.

Kreu i qeverisë shqiptare ndodhet në New York në kuadër të një takimi para nisjes së Sesionit të 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Lajmi për takimin është bërë i ditur nga vetë Rama. Ndërkohë siç shihet nga fotot, Rama shoqërohet bashkë me ministrin e ri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

foto galeri

foto galeri

 

Artikulli paraprakARBEN AHMETAJ VIJON BETEJËN LIGJORE NGA ARRATIA, ANKIMON NË GJYKATË KUSHTETUESE KONTROLLIN E BANESËS
Artikulli tjetërBERISHA MBLEDH BIZNESIN NË KUKËS: NE JEMI PARTIA E TAKSAVE TË ULËTA