Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë Vau Dejës Kristian Shkreli ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhut ndaj kandidatit të Rithemelimit Bernard Ndreca teksa shkruan :

Dënoj me forcë aktin kriminal që tronditi mëngjesin e sotëm kryetarin e rithemelimit Z/B.Ndreca!
Skena te tilla, kriminale me eksploziv, ndaj banorëve të Vau Dejës jo vetëm demtojne imazhin e ketij qyteti por rrisin friken dhe pasigurine e banorëve , per te jetuar dhe punuar né qytetin e tyre.
Ftoj institucionet ligjzbatuese, Policine dhe Prokurorine, te zbardhin ne
mênyre urgjente keto ngjarje kriminale, dhe individëve ( haxhiqamilëve ) qe përpiqen të marrin peng Vaun e Dejës .
Vau Dejës nuk i përkulet krimit!
#Jokthimprapa#
#Vetemperpara#

Artikulli paraprakDJEMTË E VLLAZNIA U-17 PRITEN NGA KRYETARI BARDH SPAHIA
Artikulli tjetërATENTATI NDAJ KREUT TË RITHEMELIMIT NË VAUN E DEJËS, TOPALLI: FUSHATA U ÇEL ME TRITOL!