Fatmir Mediu anëtar i Komisionit për Reformën Zgjedhore I bëri thirrje deputetëve të opozitës që të mos bëhen pjesë e farsës së mazhorancës për të shkatërruar zgjedhjet e lira dhe të ndershme.

‘Edi Rama nuk i ka 84 vota në parlament. Dua ti bëj thirrje çdo deputeti të opozitë mos të bashkohet në një farsë për të shkatërruar zgjedhje të lirshme dhe të ndershme. Ky komision është bipartizan dhe në dy krahët ka pjesëmarrje. Kemi detyrime të krijojmë standard për zgjedhje të lira dhe të ndershme.’- tha Mediu.

Ndërkohë Rithemelimi përsëriti sërish se nuk ‘do ketë normalitet në parlament’.

Artikulli paraprakNIS PETICIONI PËR SHKARKIMIN E KRYETARËVE NË ZVEÇAN DHE ZUBIN POTOK, AFATI DERI MË…
Artikulli tjetërTONIGHT – 19.01.2024