Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 12, 527 raste të reja me koronavirus, nga 312, 828 teste të realizuara.

Numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 5, 164, 780.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 79 pacientë kanë humbur jetën në 24 orë. Ndërkohë 811 pacientë ndodhen në terapi intensive.

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 134, 551 vdekje.

Artikulli paraprakRESHJE SHIU DHE STUHI NË GJITHË VENDIN, DERI KUR DO TË VAZHDOJË MOTI I PAQËNDRUESHËM?
Artikulli tjetër‘DO JEM NË 11 DJETOR’/ VOLTANA ADEMI: KUVENDI I VLEFSHËM DHE I DOMOSDOSHËM! PD NË KRIZË DEMOKRACIE