Këtë të mërkurë moti parashikohet me kthjellime si dhe vranësira deri të dendura në pjesën më të madhe të ditës.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intenistet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Temperaturat do të luhasin nga 18 gradë celsius në zonat malore deri në 23 gradë celsius në zonat bregdetare.

Artikulli paraprakPS FITON NË 55 KËSHILLA BASHKIAKË, PSD MAXHORANCË NË 3 TË TJERË, “BASHKË FITOJMË” NUK KRYESON NË ASNJË
Artikulli tjetër3 DITË PAS ZGJEDHJEVE, RAMA IRONIZON BERISHËN ME THËNIEN E JOE BIDEN