Një lajm i mirë nga Ukraina, në valën e bombardimeve ruse në pjesën më të madhe të rajoneve lindore të saj, Kievi duket se po rikthen shpresën e një rigjallërimi të jetës në qytet.

Një teatër është rihapur për herë të parë që kur forcat ruse pushtuan vendin dhe biletat për shfaqjen e së dielës janë shitur.

Artikulli paraprakQË PREJ PASDITES SË DJESHME VIJON TË JETË AKTIV ZJARRI NË REPS TË MIRDITËS, 50 USHTARË SHKOJNË PËR TË NDIHMUAR ZJARRFIKËSIT
Artikulli tjetërNUMRI I BIZNESEVE NË IT U RRIT ME 39% NË 2021/ OPERATORËT: PAKETA E RE PËR TATIMIN MBI TË ARDHURAT RREZIKON TË NDALOJË RRITJEN