Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura që do të gjenerojnë reshje shiu të pakta në zonën veriperëndimore.

Temperaturat minimale do të luhaten 5- 10 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 12 – 16°C në veri, 18 -21°C ne zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jete me drejtim nga kuadrati i Jugut me shpejtësi 8-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4-5 ballë në det të hapur .

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 25 SHKURT 2023
Artikulli tjetërPRITET NJË FUNDJAVË FANTASTIKE… HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME