Rrahman Rraja ka dorëzuar në Kuvend dorëheqjen nga mandati i deputetit. Karrigen e tij do e zërë Arkend Balla.

Ai do të ulet në radhët e socialistëve në Kuvendin e Shqipërisë pasi Rraja zgjodhi të linte mandatin e deputetit pas ngjarjes së rëndë ndodhur në Krujë, kur vëllezërit dhe djali i tij, së bashku me anëtarë të tjerë të fisit, dhunuan barbarisht dy persona.

Artikulli paraprakSOT PROPOZIMI NË PRESIDENCË PËR EMËRIMIN E MINISTRIT TË RI TË BRENDSHËM, TAULANT BALLA
Artikulli tjetërAKSIDENTOI PËR VDEKJE ÇIFTIN E TË MOSHUARVE, ARRESTOHET 37-VJEÇARI