Duke filluar nga dita e sotme dhe deri ditën e enjte, mbi vendin tonë depërtojmë masa ajrore të qëndrueshme dhe të thata.

Moti parashikohet i kthjellët si dhe vranësira kalimtare kryesisht në mesditë dhe pasdite.

Gjithashtu pritet edhe rritje graduale e temperaturave si në vlerat minimale ashtu dhe ato të mesditës.

Temperaturat minimale pritet të jenë 2 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale 21 gradë Celsius.

Artikulli paraprakMBANI SYTË HAPUR, TAKIMET E RADHËS DO TË JENË TË RËNDËSISHME PËR DASHURINË, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërESCOBAR SOT NË TIRANË/ TAKIM ME RAMËN E BEGAJN DHE PËRFAQËSUES TË OPOZITËS, ZBARDHET AXHENDA