Kryeministri Edi Rama ka publikuar video nga rezidenca e re në Vaqarr ku do të strehohen familje të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019-ës.

Përmes një postim në ‘Facebook’ Rama thekson se kjo është shëmbëlltyrë e solidaritetit shqiptar e të bashkëpunimit me Fundjavën Ndryshe.

MESAZHI I RAMËS
MIRËMËNGJES 😊
dhe me pamjet e transformimit të rezidencës së re që hapi dyert në Vaqarr, shëmbëlltyrë e solidaritetit shqiptar e të bashkëpunimit me Fundjavën Ndryshe, ju uroj një të diel të paqtë🙏

Artikulli paraprakKTHJELLIME DHE VRANËSIRA,JA SI PARASHIKOHET MOTI SOT
Artikulli tjetërNUK U PËRKUJDES PËR DJALIN E SAJ TË MITUR, ARRESTOHET NËNA