ËNDRRA E TË GJITHË SHQIPTARËVE DREJT REALIZIMIT. Ka mjaftuar qe të përfundoje ndeshja mes Shqipërisë dhe Armenise, dhe rrugët e qytetit te Shkodrës te ktheheshin ne feste. Me ngjyrat kuqezi, por edhe me fishekzjarrëve shkodranet kane festuar triumfin e kombëtares shqiptare te futbollit.

Vëmendja ka qene e përqendruar ne sheshin kryesor te qytetit te Shkodrës, por festa ka vazhduar për minuta te tera ne rrugët e qytetit te Shkodrës. Me një flamur ne duar, qe shqiptaret e quajnë “Flamuri më I bukur në botë”

Artikulli paraprakSHQIPËRIA MPOSHT ARMENINË, ËNDRRA VAZHDON…
Artikulli tjetërJa grimi i përsosur !!