Nga sot Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nisin programin e ri kufitar. Rama ndodhet në Qafë Thanë së bashki me Kovaçevskin për të monitoruar programin.

“Qafë Thanë – Hyn në fuqi programi i ri kufitar “Një ndalesë – Një kontroll”, duke “zhbërë” kufirin mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe lehtësuar qarkullimin e njerëzve dhe mallrave me procedura shumë të thjeshtuara.”- shkruan Rama.

Artikulli paraprakFRIGORIFERË NËPËR RRUGËT E EVROPËS PËR TË PARANDALUAR PRISHJEN E USHQIMIT
Artikulli tjetërKOVAÇESKVI: BE S’KA KUFI, NUK KA PSE TË KETË AS BALLKANI