Këngëtari shqiptar Eugent Bushpepa është kualifikuar për në finalen e festivalit europian të këngës, “Eurovision 2018”. Bushpepa realizoi me sukses performancën e tij live me këngën “Mall”.

Ai këndoi në shqip dhe në përfundim i falenderoi të gjithë ata që e mbështesin. Në fillim dhe në fund të performancës pati duartrokitje të shumta, që tregonin se e kanë pëlqyer këngën.

Në finale shkuan dhe dy shqiptarët e tjerë, Ermal Meta që përfaqëson Italinë si dhe Eleni Foureira që përfaqëson Qipron.

Finalja do të zhvillohet të shtunën, më 12 maj, në Lisbonë të Portugalisë.

Artikulli paraprakPARASHIKIMI I FRIKSHËM I OKB: SI RREZIKON TË KATANDISET POPULLSIA SHQIPTARE DERI MË 2100
Artikulli tjetërAPELI I RUÇIT: ADERIMI NË BE, VETËM ME KONSENSUS MAZHORANCË-OPOZITË