U arrestua 2 herë brenda 12 orësh dhe u lirua dy herë.

Kjo është historia e një shqiptari 30-vjeçar i arrestuar Volante të Italisë, mbrëmjen e së premtes, 20 nëntor.

E gjithë historia nisi pasditen e së premtes kur u raportua për një makinë me dy persona që kishin tentuar të mashtronin një qytetar.

Sipas medieve italiane, shqiptar bashkë me një tjetër shtetas janë ndaluar pasi akuzohen për mashtrim, ndërkohë shqiptari pas arrestimit ka arritur që të shpëtojë nga duart e policisë.

Por liria e shqiptarit në Itali zgjati shumë pak, pasi forcat e policisë të vëna në ndjekje të tij kanë bërë të mundur ndalimin sërish dhe dëbimin e tij.

Mësohet se shqiptari kishte hyrë ne Itali në rrugë ilegale.

Artikulli paraprakDETAJE NGA AKSIDENTI ME 46 TË VDEKUR, MES VIKTIMAVE 12 FËMIJË, JA CILI DYSHOHET TË JETË SHKAKU
Artikulli tjetërCOVID-19 PËRKEQËSON LINDSHMËRINË, TË GJITHA QARQET ME RËNIE NË 9-MUJOR