Një shofer shqiptar kamioni që udhëtonte në jug të Italisë, në autostradën Brenner, është ndaluar për një kontroll nga policia rrugore në pikën e pagesës në Vipiteno.

Policia ka gjetur të fshehura në kabinën e shoferit të kamionit 34 kilogramë kokainë, e cila kap vlerën e 3 milionë eurove.

Drejtuesi i kamionit u arrestua dhe u transferua në burgun e Bolzanos. Sipas mediave italiane, shqiptari, i cili jeton në Itali, do të dalë para gjykatës këto ditë.

Kokaina, me vlerë rreth tre milionë euro, thuhet se nuk ishte e destinuar për tregun e Tirolit të Jugut, ndërsa kontrabandisti i dyshuar i drogës përballet me një dënim me burg nga nëntë deri në 30 vjet.

Artikulli paraprakBILANCI I COVID NË VEND, MSH: 974 QYTETARË TË INFEKTUAR DHE DY HUMBJE JETE NË 24 ORËT E FUNDIT
Artikulli tjetërRAMA FALENDERIM TË RESË QË PROMOVON BUKURITË SHQIPTARE: TREGON ANËN TJETËR TË BORSHIT, KE NJË VEND NË…