SHTËPIA E FËMIJËS KËTË VERË PAS SHUMË VITESH DO SHKOJË NË PLAZH .

Tashme femijet e shtepise se femijes parashkollor do mund te shijojne disa dite pushimi ne plazhin e Velipojes. Sipas drejtoreshes se ketij institucioni Anjeza Gjeluci kjo shtepi ishte jofunksionale prej vitesh
Shtepia e pushimit ne Velipoje ka pesuar nje rikonstruksion total te gropes septike aq te rendesishme, jane realizuar instalimet elektrike dhe hidraulike, eshte lyer e gjithe shtepia brenda dhe jashte e njekohesisht jane blere edhe elektroshtepiaket. Gjeluci ka treguar se mbeshtetja ka qene e madhe si nga ana e institucioneve ashtu edhe nga ana e komunitetit megjithate ben thirrje qe edhe te tjere te kontribuojne sadopak per perfundimin e disa gjerave aksesore qe kane mbetur per tu perfunduar .

Artikulli paraprakBASHKIA ENDE ASNJË INVESTIM PËR TREGUN E RUSIT
Artikulli tjetërMASAKËR NË NJË SHTËPI PUBLIKE