Kapiteni i Vllaznisë Ndriçim Shtubina është ai që ka organizuar takimin me kryetarin e bordit të këtij klubi Shpëtim Quku dhe futbollistët kuqeblu. Pas takimit Shtubina ishte i qartë duke thënë se nëse nuk zgjidhet çështja e pagave atëherë do ketë bojkot të stërvitjes.

Kapiteni Shtubina thotë se kreu i bordit nuk di shumë gjëra për Vllaznisë dhe se duhet të informohet.Për Shtubina duhet vepruar me shpejtësi dhe se nuk të presin shumë gjatë.Tashmë duhet pritur dita e premte se cila do të jetë zgjidhja për Vllazninë dhe se çfarë do të bëhet me të ardhmen e këtij klubi që aktualisht ndodhet mes vështirësve.

Artikulli paraprakKRYETARI I BORDIT SHPËTIM QUKU TAKIM ME LOJTARËT E VLLAZNISË
Artikulli tjetërREAL MADRID, NË KRYE TË PANKINËS ZINEDIN ZIDANE