Të paktën 24 milion raste gripi janë shënuar në Shtetet e Bashkuara. Prej tyre rreth 260 mijë persona janë shtruar në spital ndërkohë që 16 mijë persona kanë humbur jetën vetëm gjatë këtij sezoni.

Të dhënat janë bërë publike nga Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC).

Ndërkohë vetëm gjatë javës së fundit kanë humbur jetën 8 të mitur, duke e çuar totalin në 82 vdekje pediatrike për këtë sezon.

Artikulli paraprakRAPORTI I KLSH/ SHPENZIMET PËR HEMODIALIZËN JANË RRITUR 43%, POR PACIENTËT RREZIKOJNË JETËN
Artikulli tjetërZIPLINE EDHE NË THETH, GATI TË SHIJONI PAMJET FANTASTIKE TË NATYRËS