Presidenti Bajram Begaj ka uruar Amerikën për ditën e Pavarësisë. Begaj shton se është mirënjohës e krenar për historinë që lidh Shqipërinë dhe SHBA-të.

‘Gëzuar 4 Korrikun! Mirënjohës dhe krenarë për historinë që lidh Shqipërinë dhe Shtetet e Bashkuara. Si partnerë strategjikë, jemi të vendosur për të ndërtuar një të ardhme në të cilën ruajmë dhe forcojmë së bashku vlerat e demokracisë.’- shkruan Begaj.

Artikulli paraprakSOT PAVARËSIA E SHBA-VE, RAMA NXJERR FOTOT NGA PRITJA E CLINTON: ZOTI JU BEKOFTË!
Artikulli tjetërLIRIMI I HAPËSIRAVE PUBLIKE NË SHKODËR, VENDOSEN 10 MASA ADMINISTRATIVE