Kombëtarja shqiptare do të ketë sot ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve kundër Islandës. Ekipi ndodhet në Reykjavik për tu përballur me këtë sfidë ndërsa do të mungojë Armando Broja dhe Myrto Uzuni.

Pasi la pas COVID-in, 20-vjeçari Broja është stërvitur veçmas te Chelsea dhe te kombëtarja shpresojnë ta kenë gati me 10 qershor kundër Izraelit. Ndërsa Uzuni u dëmtua dy ditë më parë. Lajmet e mira janë stërvitja me grupin e Odise Roshit, Kristjan Asllanit dhe Klaus Gjasulës, të cilët kanë lënë pas dëmtimet dhe janë në dispozicion të Edy Rejas.

Sfida do të luhet mbrëmjen e datës 6 qershor. Ndërkohë UEFA ka përzgjedhur edhe arbitrin i cili do vendosë drejtësi në këtë ndeshje. Ai është Craig Pawson pjesë e Premier League dhe që nga 2015 mban stemën e FIFA-s, por ndeshjet e rëndësishme i ka me pikatore. Paëson ka një mesatare të kartonave të verdhë prej 4.18 për ndeshje.

Artikulli paraprakBETEJA ME FLAKËT NË ISHULLIN E SAZANIT VIJON, ÇFARË PO NDODH NË ISHULLIN SHQIPTAR
Artikulli tjetërPSE NUK NDËRHYHET NGA AJRI NË SAZAN? REAGON MINISTRIA E MBROJTJES: FA KA NË GATISHMËRI HELIKOPTERË TË LEHTË, POR QË…