Të paktën tre persona kanë mbetur të plagosur pas të shtënave me armë zjarri të raportuar në Bruksel.

Autoritetet blege kanë përjashtuar mundësinë e një sulmi terrorist, dhe pista ku po hetohet është ajo e larjes së hesapeve.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes duke rrethuar zonën dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Ndërkohë autorët ende nuk janë identifikuar.

Artikulli paraprakFUSHATA ZGJEDHORE NË SERBI: KOSOVA SJELL PIKË, BE JO
Artikulli tjetërBASHA VIZITË NË SHBA, TAKIM ME PRESIDENTIN E INSTITUTIT REPUBLIKAN NDËRKOMBËTAR, DANIEL TWINING