Moti do të jetë me diell në zonën perëndimore dhe vranësia të pakta në zonat malore.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 14-19 gradë, në mesditë do të jenë me rënie, duke luhatur 32°C në veri deri në 33-36°C.

Era do të jete me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 15-18 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4-5 ballë në det të hapur.