‘Tempulli 2’ ka goditur anëtarët e 7 grupeve kriminale që merren me shpërndarjen e drogave afër shkollave dhe jo vetëm, deklaroi drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit Rrumbullaku.

Janë 273 të arrestuar.

Ndërkohë ministri i Brendshëm deklaroi se nuk ka pasur asnjë dekonspirim.

‘Nuk kemi pasur asnjë rrjedhje të informacionit. Numri i madh i urdhave të ndalimit nga prokuroria janë realizuar me sukses. Një pjesë e forcave të policisë janë në terren për të vijuar operacionin” tha Balla.

Artikulli paraprakSINDIKATA E SHËNDETËSISË NË SPITALIN E SHKODRËS PROTESTË: S’KEMI MARRË AKOMA PAGEN E DHJETORIT
Artikulli tjetërGODITËN NJË 17-VJEÇAR, PROCEDOHEN PENALISHT DY SHTETAS NË SHKODËR