ORKESTRA E TEATRIT SJELL PAS 30 VITESH MUZIKË PËR ARTDASHËSIT. Koncerti “Tinguj pasionesh” u shfaq mbremjen e se premtes ne Teatrin Migjeni. Ky koncert instrumental-orkestral i pergatitutr nga orkestra e Teatrit Migjeni ne bashkepunim me te tjere artiste te mirenjohur shkodrane si Mukades Canga, Rezarta Smaja me pjesemarrjen e violinistit Lorenc Radovani e shum emra te tjere dhuroi per ore me rradhe muziken me te mire e te perzgjedhur klasike dhe modern.

Organizatoret treguan se te tilla koncerte jane te vecanta dhe te nevojshme per publikun shkodran i cili nder vite ka ditur te vleresoje muziken e mire dhe te kultivuar prandaj shpresohet se kjo tradite do ruhet edhe ne vazhdim. Ndersa te plote koncertin “Tinguj Pasionesh” do mund ta ndiqni vetem ne Star Plus ne ditet ne vijim.

Artikulli paraprakPROVIMET E LIRIMIT, ZHVILLOHET TESTI I PARË I ANGLISHTES
Artikulli tjetërVUÇIÇ: NUK KËRKOI ASKUSH NJOHJEN E KOSOVËS