Nxirren trupat e pajetë të dy fëmijëve të mitur nga liqeni i Prushit, në Tiranë.

Mësohet se polumbarët e RENEA-s, sapo kanë nxjerrë nga liqeni trupat e dy fëmijëve të mitur, të moshave 15 dhe 6 vjeç.

Ngjarja tragjike ndodhi pasditen e sotme, ku në liqen për t’u larë ishin futur 6 fëmijë, por 2 prej tyre nuk kanë mundur të dalin dot. Dy vëllezërit janë nga zona e Vaqarrit.

Mësohet se kanë qenë një grup fëmijësh, të cilët kapeshin pas një litari në pemë dhe zhyteshin në liqen, prej ku fatkeqësisht dy vëllezërit nuk kanë mundur të dalin.

Artikulli paraprakOBSH: ASNJË ARSYE PËR ALARM PËR LINË E MAJMUNËVE, NUK KA NEVOJË PËR VAKSINIM MASIV
Artikulli tjetër“EDHE TAVË KRAPI NGA SHKODRA”, JA ÇFARË HËNGRËN ZYRTARËT E UEFA-S DHE VIP-AT NË FINALEN E CONFERENCE LEAGUE