Në protestën e opozitës, që po zhvillohet këtë mbrëmje para Kryeministrisë, i janë bashkuar edhe emigrantë shqiptarë.

Keto janë fotografi të tre emigrantëve shqiptarë, të cilët shprehen se kanë ardhur nga SHBA për të protestuar në shesh.

Ndërkohë, në shesh janë mbledhur shumë qytetarë nga i gjithë vendi, që i janë bashkuar tubimit kundër kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij.

Artikulli paraprakFOTO/ KRYETARJA E LSI MONIKA KRYEMADHI NË KRAH TË LIRI BERISHËS NË PROTESTË, JA NGA KUSH SHOQËROHET
Artikulli tjetër“ËSHTË KOHA PËR BESË A BESË”, AKTIVISTI: ÇOHU SHQIPTAR! VËLLAI E SHOKU TË IKËN NË EMIGRIM, LËRE KAFEN DHE PLAZHIN, MOS KINI FRIKË!