Deri në mesditë moti do të mbizotërohet nga kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike, përjashtuar Veriun dhe zonat përgjatë kufirit lindor, të cilat do të kenë kalime vranësirash të lehta.

Temperaturat e ajrit nuk pësojnë ndryshime në vlerat minimale por ulen lehtë në vlerat maksimale duke u lunatuar nga 19°C deri në 41°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h, nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim mbi 3 ballë.

Artikulli paraprak“LORO BORIÇI” NUK MJAFTON, PËRFUNDON ËNDRRA E VLLAZNISË, AEL LIMASSOL KALON NË TURIN E TRETË
Artikulli tjetërPAMJET E FRIKSHME, ZJARRET SI NË ‘FERR’ NË TURQI, SHKON NË 4 NUMRI I VIKTIMAVE! NDËRHYN RUSIA, GATI PËR NDIHMË EDHE GREQIA DHE AZERBAJXHANI