DVP Shkodër

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër arrestuan shtetasin M. Gj., banues në Shkodër, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Gjithashtu, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. D., 53 vjeç, banues në fshatin Rrenc, pasi ka bërë kallëzim një 48-vjeçar, banues në Ferizaj, Kosovë, se ky shtetas e ka kanosur nëpërmjet telefonit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakU PËRJASHTUA NGA SEANCA, BASHA JASHTË KUVENDIT: ZGJEDHORJA ËSHTË SHKAKU I GJITHA TË KËQIJAVE NË PARLAMENT
Artikulli tjetërURDHËR MBROJTJEJE PËR TË ATIN E ELIA ZAHARIAS, ÇFARË NDODHI NË SEANCËN E SOTME PËR PRINC LEKËN DHE AKTOREN