Pas një beteje te gjatë me kancerin, vdiq të dielën legjenda e muzikës rock, David Bowie, ka konfirmuar menaxheri i tij për .

Bowie ishte 69 vjeçar dhe sapo kishte lansuar album e tij të 47-të “Black Star” , i cili rezultoi me kritika pozitive. I lindur në vitin 1947 si David Jons, ishte i përfshirë në Rock’n’Roll Hall of Fame më 1996. Bowie ishte njëri ndër inovatorët e rock’n’roll-it. U bë i njohur me këngën “Space Oddity” më 1969.

Artikulli paraprakBOGE – THETH, BIE ORTEKU TRE BANORE TE BLLOKUAR KTHEHEN NE THETH
Artikulli tjetërGJERMANIA E SHOKUAR NGA VIDEO E PËRDHUNIMIT TË VAJZËS NGA EMIGRANTËT