Familjarët e 8-vjeçares që vdiq në mënyrë tragjike në Keratsini në Greqisë kanë sulmuar me sende të forta fabrikën ku ndërroi jetë e mitura pasi ishin mbledhur për të protestuar aty. Ata akuzuan administratorët e fabrikës për mungesë përgjegjësie pasi vajza vdiq e ngecur në derën elektrike të biznesit.

Mediat greke publikuan dje pamje nga momenti tragjik ku vogëlushja fillimisht futet në ambientet e fabrikës teksa dera ishte hapur. Në momentin që dera mbyllet ajo nuk arrin të largohet nga drejtimi i saj duke ngecur aty. Mbyllja e derës ishte tragjik për të miturën, e cila ndërroi jetë në vend. Kamerat e sigurisë kanë regjistruar gjithçka dhe duket se trupi i saj qendron për 4 orë aty pa u vënë re nga punonjësit e fabrikës.

Kur u pyetën nga policia ata thanë se kishin parë diçka por iu duk si një qese që kishte ngecur në hekur.

Artikulli paraprakPOLICIA SHKON T’I NDAJË PAS SHERRIT, DY SHQIPTARËT SULMOJNË POLICËT
Artikulli tjetërENDE NUK KA BËRË 1 VJEÇ, VOGËLUSHJA ME AFTËSI TË PABESUESHME NË SKI