Një ditë pas ngjarjes së rëndë që tronditi Tiranën, ku një efektive 21-vjeçare vrau veten me armën e shërbimit, u arrestua i dashuri i saj.

Ai akuzohet për veprën penale pengimi i zbardhjes së të vërtetës. Raportohet se i dashuri, 27-vjeçari me inicialet E.N., ka fshirë disa mesazhe në telefonin e të ndjerës në komunikimet me të.

Burimet tonë se i riu pas ngjarjes, ka shkuar në banesën e saj dhe ka lëvizur nga vendi edhe armën e shërbimit të 21-vjeçares me të cilën ka kryer aktin e vetëvrasjes.

Po ashtu mësohet se babai i 27-vjeçarit po ashtu ishte polic dhe punonte në të njëjtin komisariat me 21-vjeçaren.

Artikulli paraprakMITSOTAKIS NUK TËRHIQET, PARALAJMËRON MAQEDONINË E VERIUT: KUR DIKUSH TËRHEQ LITARIN, DUHET TË JETË GATI TË ‘THYHET’. NËSE VIJON NGA KURSI I RËNË DAKORD…
Artikulli tjetërGJYQET POLITIKE/ NË 1 MUAJ KUSHTETUESJA SHQYRTON KOMISIONET HETIMORE, RREGULLOREN E KUVENDIT DHE DOSJEN “XHAÇKA”