TAKON PRESIDENTIN, KRYETARIN E KUVENDIT, KRYEMINISTRIN DHE LIDERIN E PD .

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euro-Aziatike, Victoria Nuland, ka nisur viziten e saj ne Shqiperi ne kuader te nje turi ballkanik qe perfshin edhe Kosoven e Serbine.
Nuland I nisi takimet me Presidentin e vendit Bujar Nishani, ndërsa më pas me kryeparlamentarin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama, si dhe nje takim koke me koke me kryetarin e Partise Demokratike, Lulzim Basha.
Mesohet se në takimet e saj me krerët e politikës shqiptare u diskutua për çështje të ndryshme dypalëshe dhe rajonale, duke përfshirë dhe integrimin euro-atlantik të vendit tonë në Bashkimin Europian.

Artikulli paraprakBASHA NGA SHKODRA E QUAN QEVERINË OLIGARKI
Artikulli tjetërKOSOVË, THAÇI BRAKTIS KUVENDIN