Një aksident i frikshëm është shënuar në Lakeside të Britanisë së Madhe.

Mediat e huaja kanë publikuar momentin, kur një kamion përplaset me 17 makina të tjera.

Raportohet, se shoferi ka pësuar lëndime dhe është dërguar me urgjencë në spital. Paraprakisht, mësohet se shoferi i mjetit të tonazhit të rëndë ka humbur kontrollin në një rrethrrotullim e më pas u përplas me një gardh.

Besohet se shoferi humbi kontrollin e automjetit të tij në një rrethrrotullim përpara se të përplasej me një gardh dhe më pas me 17 makina të parkuara në parking.

Artikulli paraprakSHKODËR, DREJTONTE AUTOAMBULANCËN NË GJENDJE TË DEHUR, NË PRANGA 45-VJEÇARI
Artikulli tjetërCOVID-19/ MINISTRIA E SHËNDETËSISË PUBLIKON SHIFRAT E 24 ORËVE TË FUNDIT