Torino po fiton 1-0 ndaj Lecces, në ndeshjen e vlefshme për Serie A. Një nga më të mirët në fushë për skuadrën e drejtuar nga Ivan Juric ishte mbrojtësi nga Kosova, Mërgim Vojvoda.

Vojvoda ishte protagonist absolut në 45 minutat e para, teksa dha një assist maestral për Vlasic te rasti i golit. 27 vjeçari është pjesë stabël e formacionit dhe luan me këtë skuadër prej vitit 2020.

Artikulli paraprakHARTOI MASAT PËR TË NDALUAR SHQIPTARËT TË SHKONIN NË ANGLI, JEP DORËHEQJEN SEKRETARJA E BRENDSHME BRITANIKE
Artikulli tjetërSHTYPI I DITËS 6 SHTATOR 2022, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT