Finalja e Tiranws wshtw reklamuar me tw madhe edhe nga vetw UEFA. Faqja zyrtare e UEFA-s e Conference League ka postuar një video ku pasqyrohet Tirana dhe do të luhet finalja e madhe mes Romës dhe Fejnordit.

Në një video 30 sekondëshe shfaqen disa nga pikat identifikuese të Tiranës, si Sheshi Skënderbej, Pazari i Ri, Zogu i Zi…për ta mbyllur në fund me një prezantim në detaje të stadiumit “Air Albania” dhe të trofeut për të cilin do të luftojnë Roma dhe Feyenoord.me kupën e ekspozuar në stadium.

“Mirësevini në Tiranë, kryeqyteti i Shqipërisë. Ngrini duart lart nëse do të jeni në finale”, shkruhet në postim.

Artikulli paraprakSHKODËR, BERISHA FITON ME MBI 2900 VOTA NË RANG QARKU
Artikulli tjetërME TELEFON NË TIMON, NDËSHKOHEN NGA POLICIA MBI 1100 SHOFERË, PEZULLOHEN 113 PATENTA NË NJË JAVË