Ronela Hajati me këngën “Sekret” është renditur në vendin e 12-të nga 17 konkurentë në natën e parë të Eurovision, duke mos arritur të dalë në finale.

Organizatorët e festivalit në Torino kanë publikuar sot rezultatet zyrtare të natës së parë ku janë detajuar votat që kanë dhënë juritë dhe publiku për secilën këngë.

Kënga shqiptare ka marrë gjithsej 58 pikë, ndërkohë që Islanda, e kualifikuara e fundit ka marrë 103 pikë.

Nga 58 pikë në total, juria profesioniste i ka dhënë Ronela Hajatit vetëm 12 pikë.

Publiku grek ka qenë i vetmi që i ka dhënë pikët maksimale këngës shqiptare.

Pikët për Shqipërinë

Juria  12 pikë

Zvicra 8 pikë

Sllovenia 6 pikë

Bullgaria 1 pik

Kroacia 2 pikë

Austria 2 pikë

Greqia 12 pikë

Armenia 2 pikë

Franca 5 pikë

Italia 8 pikë

Artikulli paraprak“JAM ADMIRUESE E SKËNDERBEUT”, AMBASADORJA E SHBA-VE MESAZH SHQIPTARËVE: TË MËSOJMË NGA GABIMET E SË SHKUARËS, TË ECIM DREJT TË ARDHMES
Artikulli tjetërSHKODËR, ARRESTOHET NJË SHTETAS, PROCEDOHEN PENALISHT DY TË TJERË. SEKUESTROHEN DHJETËRA DOZA TË DYSHUARA…