Vllaznia ka humbur ne ndeshjen ndaj Laçit e zhvilluar ne transferte. Shkodranet kane humbur me rezultatin 3-2 ndaj laçianeve.

Edhe pse Vllaznia ka kaluara e para ne avantazh me golin e Markut, Laçi ka arritur qe ta permbyse shpejt rezultatin. Ne pjesen e pare vendasit shenuan dy gola me ane te Nimanit dhe Çetkoviç duke kaluara ne avantazh. Ne pjesen e dyte kur pritej nje reagim i shkodraneve eshte serish ish-futbollisti i Vllaznise Nimani qe realizon golin e trete per Laçin dhe te dytin personal ne kete ndeshje ndersa Vllaznia ngushton diferencen ne 3-2 me ane te Dibres. Pavararesisht kesaj humbje Vllaznia nuk rrezikon renien nga Superliga. Nga ana tjeter Laçi riktehet tek fitoret. Per Vllaznine kjo eshte ndeshja e gjashte radhazi pa fituar ndaj Laçit.