“Mirëpres votën jashtëzakonisht pozitive të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA. Ukraina meriton të gjithë mbështetjen që mund të marrë kundër Rusisë. Tani kërkojmë nga Senati i Shteteve të Bashkuara të votojë sa më shpejt që të jetë e mundur sepse jetët janë në rrezik”.

Kështu është shprehur presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen përmes një postimi në rrjetin social “X”.

Artikulli paraprakKONGRESI MIRATOI KONFISKIMIN E ASETEVE RUSE PËR UKRAINËN, BASHA: PËRGËZIME DHE MIRËNJOHJE
Artikulli tjetërRESHJE TË DENDURA BORE NË VERI TË VENDIT