Ditën e Mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Parashikohet mot me vranësira mesatare e të dendura si dhe alterime kthjellimesh pas orëve të pasdites.

Vranësirat në orët e para të ditës do të pasohen me reshje të dobëta shiu në pjesë veriperëndimore të territorit, pas orëve të mëngjesit pritet ndërprerja e reshjeve.

Era pritet të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era arrin shpejtësi deri 10-12m/sek duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -1 deri 17°C

në zonat e ulëta -3 deri 21°C

në zonat bregdetare 0 deri 21°C

Artikulli paraprakDO TË JENI PAK NERVOZ NË DASHURI, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërU DIAGNOSTIKUA ME KANCER, ANALIZA: SA I SËMURË ËSHTË MBRETI CHARLES DHE ÇFARË DO TË NDODHË ME FAMILJEN MBRETËRORE