Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta kanë reaguar pas ngjarjes së rëndë, në veri të Kosovës, ku një efektiv humbi jetën dhe dy të tjerë u plagosën pasi u sulmua nga persona të maskuar.

Basha shkruan se është i tronditur nga kjo ngjarje ndërsa i bën thirrje Beogradit që të dënojnë dhe të distancohen nga kjo ngjarje.

Ndërsa Meta ka dënuar sulmin kriminal ndaj Policisë së Kosovës dhe ka theksuar gjithashtu se kjo ngjarje e rëndë dhe e përsëritur tregon domosdoshmërinë e sundimit të ligjit në Kosovë.

Artikulli paraprakSULM ME ARMË NDAJ POLICISË NË VERI TË KOSOVËS, HUMB JETËN NJË EFEKTIV, DY TË TJERË TË PLAGOSUR!
Artikulli tjetërSULMI NDAJ POLICISË SË KOSOVËS, BEGAJ THIRRJE NDËRKOMBËTARËVE