Gjykata e larte vulos dënimin me burgim te përjetshëm për Sokol Mjacajn, i cili në fshatin Prekal të Shkodrës më korrik të 2015 vrau dy turistë çekë në tentativë për t’i grabitur.

Mësohet se Kolegji Penal vendosi të mos e pranonte rekursin e Mjacajt dhe për pasojë dënimin maksimal për të mbeti në fuqi.

Vrasja e dy turistëve cekë u shënua më 3 korrik të 2015, ndërsa Sokol Mjacaj i grabiti dy të rinjtë e më pas i ekzekutoi me armë zjarri në automjetin e tyre.

 

Artikulli paraprakSHPËRTHIMET NGA GAZI, ISHTI KONTROLLE NË VELIPOJË
Artikulli tjetërMETA TAKOHET ME HOMOLOGUN PAHOR: SLLOVENIA PARTNERE E RËNDËSISHME DHE AVOKATE E INTEGRIMIT TË BALLKANIT NË BE