Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e konsideron vitin 2021 si vitin e kthesës së Shqipërisë në luftën kundër krimit dhe korrupsionit. Ajo përgëzoi SPAK për punën e bërë.

“Ju e keni filluar tashmë punën tuaj ashtu si FBI në vitin 1908. BKH shqiptare mund të jetë partner i besuar në hetime penale. Dua të uroj SPAK në 2-vjetorin e krijimit. Në këto 2 vite kemi parë një veprim që ngrihet mbi një veprim tjetër. I gjithë vendi është mahnitur nga ajo që ka ndodhur. I gjithë vendi ishte në pritje të kësaj. SHBA falënderon të gjithë prokurorët. Ju nxis që të punoni ngushtësisht me njëri-tjetrin.

Viti 2021 ka qenë me të vërtetë pika e kthesës për luftën e Shqipërisë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Edhe më shumë ndihmë është rrugës nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në këtë 2 përvjetor të SPAK duhet të jeni krenar që tashmë jeni bërë heronjtë e të rinjve dhe tmerri i kriminelëve dhe shpresa e vendit. Atyre që kurrë nuk do të mbaheshin përgjegjës, ditët u kanë mbaruar”, tha Kim.

Artikulli paraprak“ME CHECK‐UP-IN BURRAT REZULTOJNË SHTATZËNË, GRATË ME PROSTATË”, BASHA: ‘TREKENDESHI I BERMUDËS’ KËRKON TË ZBRAZË SHQIPËRINË
Artikulli tjetërRAMA SHTRON SOT DARKË PËR ZAEV DHE VUÇIÇ, NESËR TAKIM ZYRTAR DHE KONFERENCË E PËRBASHKËT